fotografická výstava - Lukáš Budínský

Běžci v náručí hor


Horský běh, ultra trail, skyrunning. Různé pojmy, které pojí láska k horám a touha posouvat hranice běhu k neznámým výšinám. Každý horský závod má své neopakovatelné kouzlo a přináší běžcům bezpočet zážitků. I pro fotografa Lukáše Budínského se stal horský běh vášní. Snaží se být běžcům v patách a zachytit na svých fotografiích kousek atmosféry hor. Autorská výstava „Běžci v náručích hor“ dává možnost podlehnout kráse horského běhu bez kapky vlastního potu.

Partneři výstavy

Lukáš Budínský (*1979)

Ve fotografiích z milovaných hor mi vždy něco podstatného chybělo. Co to bylo jsem objevil, až když jsem se začal aktivně věnovat fotografování sportu. Podmanil si mne horský běh na extrémně dlouhé vzdálenosti – ultra trail. Ten spojujuje krásu hor nejen se sportovními výkony, ale i s lidskými příběhy.

Od té doby se snažím pečovat o kvalitu sportovní fotografie v disciplínách, které ještě nejsou v plné míře deformovány komercí a profesionalizací.

Založil jsem projekt sportshots.cz nabízející foto služby organizátorům závodů. Jsem fotografem České Skyrunningové reprezentace a seriálu závodů Horská Výzva.

Aktivně spolupracuji s běžci týmů Inov-8, Salewa, Dynafit či Kari Traa. Pomáhám vytvářet obraz profesionálních běžeckých kempů TrailCamps

lukasbudinsky.cz

sportshots.cz

facebook.com/sportovnifoto

instagram.com/trailphoto.eu 

Výstava fotografií

“Běžci v náručí hor”

Autorská výstava byla součástí cestovatelsky-outdoorového festivalu Obzory 2017 a obsahovala 10 fotografií převážně z běžeckého prostředí.